Dla kogo szybka pożyczka

iStock_000005052432XSmall

Szybkie pożyczki należą do produktów finansowych, z których korzystają przede wszystkim osoby prywatne mające poważne problemy ze spłatą codziennych zobowiązań finansowych — to powszechna opinia. Zaległe rachunki za energię elektryczną czy ogrzewanie, brak pieniędzy na żywność czy też na szkolną wyprawkę to do niedawna najbardziej oczywiste skojarzenia. Okazuje się, że w praktyce wygląda to inaczej.


Instytucje finansowe (w tym parabanki) starają się pokazać, że oferowane przez nich chwilówki to również propozycja dla osób niemających kłopotów ze spłatą bieżących zobowiązań. Wraz z ekspansją firm posiadających korzenie w krajach starej Unii Europejskiej, pożyczkodawcy zmienili profil konsumentów. Dlatego też coraz częściej klientami działających przez Internet platform finansowych są młodzi ludzie bez umów o pracę, często freelancerzy czy studenci. Szybkie pożyczki online pozwalają na spełnianie zachcianek bądź marzeń. Pożyczkodawca nie określa, na co można wydać pieniądze, wiedząc, że młodzi ludzie są dobrymi klientami. Warto związać się z nimi na dłużej. Jednak coraz więcej instytucji finansowych oferuje szybkie pożyczki skierowane do przedsiębiorców. W tym przypadku kwoty sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych — ta oferta też zdobywa uznanie na dynamicznym rynku, gdzie często o sukcesie decydują godziny.

iStock_000005218304XSmall

Pożyczki bez BIK”

Szybka weryfikacja tożsamości pozwala na to, by w ciągu kwadransa założyć konto i błyskawicznie otrzymać pieniądze. Niektóre instytucje umożliwiają otrzymanie finansowego wsparcia także osobom bez zdolności kredytowych (znane ze słupów ogłoszeniowych „pożyczki bez BIK). W takim przypadku należy szczególnie uważać na wysokość opłat i przed podpisaniem umowy, warto dokładnie skontrolować treść całego dokumentu. Oczywiście ostrożność wskazana jest również wtedy, gdy podpisuje się umowę zweryfikowaną przez Biuro Informacji Kredytowej.

Jak przebiega wypłata środków i ile czasu jest na spłatę?

Pożyczkobiorca może zlecić przelew na konto, odebrać gotówkę w placówce lub w urzędzie pocztowym. Czasem także istnieje możliwość dostarczenia pieniędzy pod wskazany adres. W przypadku spłat i jej formy każda z instytucji ma swój indywidualnie przygotowany regulamin. W niektórych przypadkach kredyt należy spłacić w w całości, innym razem w dogodnych ratach. Ogromna konkurencja na polskim rynku, także graczy globalnych, powoduje, że znalezienie wygodnej i szybkiej pożyczki przez Internet jest możliwe. Trzeba tylko zachować ostrożność i w razie wątpliwości zasięgnąć fachowej porady.

Authors

*

Top